SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ HISTORICKÉHO SÁLU NA CHATĚ PRAŠIVÁ – 22.12.2016

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 28. 12. 2016

Martin Stiller, Prašivá: Po více než měsíci usilovných prací nadšenců a dobrovolníků z Klubu přátel chaty Prašivá a Klubu českých turistů se zdařilo ve čtvrtek 22.12.2016 slavnostně otevřít nově zrekonstruovaný Valečkův sál na horské chatě Prašivá, která je mimo jiné nejstarší českou horskou chatou v těšínské části Beskyd.

Chata PrašiváValečkův sál, pojmenovaný podle hlavního iniciátora stavby chaty z roku 1921 pana Jana Valečka, se dočkal kompletní renovace – nová okna, nové dřevěné obložení, kompletní opravy a nátěry stropu a historických trámů, nové stylové osvětlení, zaizolované stěny, podlahy i stropy a nový koberec. 

Konečně bude tedy možné využívat tento stylový sál i v zimě, neb v minulosti díky obrovským únikům tepla ho bylo v podstatě téměř nemožné vytopit.

Valečkuv sal


Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci většiny okolních obcí a také kraje Moravskoslezského, neboť právě tyto obce a kraj se velkou měrou finančně podílely právě na obnově tohoto krásného sálu. 9 obcí zafinancovalo po 1ks zmíněná velká okna, která jsou nyní stylově osazena dřevěným štítkem se jménem dané obce.

Přijďte se podívat a podpořte Vaší návštěvou obnovu této legendární chaty Klubu českých turistů i Vy. 

Děkujeme!!!

Foto zde:

Více informací na: www.ChataPrasiva.cz

Za Klub českých turistů a Klub přátel chaty Prašivá 

Krásné svátky a PF 2017 přeje

Ing. Martin Stiller

www.ChataPrasiva.cz